Azja-Pacyfik

Aktualności Wydawnictwa Adam Marszałek

Dodano: 2017-09-20


W dniu 22 sierpnia 2017 r. w Wielkim Pałacu Ludowym – siedzibie Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych (chińskiego parlamentu) z rąk wicepremier Liu Yandong prof. dr hab. Joanna Marszałek-Kawa otrzymała 11th Special Book Award for Young Scholars. Zwycięzców wybrano spośród kilku tysięcy kandydatów z całego świata, z których komisja konkursowa po wielu konsultacjach wskazała 20 laureatów. To zaszczytne wyróżnienie po raz pierwszy przyznano Polce. The 11 th Special Book Award of China for Young Scholars jest państwową nagrodą ustanowioną w 2005 roku przez State Administration of Press, Publication, Radio, Film and Television of China, przyznawaną zagranicznym pisarzom, naukowcom, tłumaczom i wydawcom. Prof. Joanna Marszałek-Kawa jest kierownikiem Katedry Systemu Politycznego RP Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 11 lat pełni funkcję kierownika naukowego Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego. Jest też autorką dwóch monografii opublikowanych w prestiżowym wydawnictwie China Renmin University Press.

Pod koniec sierpnia br. w Pekinie odbyła się uroczystość podpisania umowy, na mocy której stworzone zostało stowarzyszenie B&R Academic Publishing Alliance. Z inicjatywą jego utworzenia wystąpiło najbardziej prestiżowe chińskie wydawnictwo China Renmin University Press. W skład stowarzyszenia weszło kilkadziesiąt wydawnictw oraz uczelni. Polskimi członkami B&R Academic Publishing Alliance zostały: Wydawnictwo Adam Marszałek, Time Marszałek Group, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytet Gdański. W ceremonii uroczystego podpisania dokumentów wzięli udział: prezes dr Adam Marszałek, prof. Marcin Czyżniewski, pierwszy radca Ambasady RP w Pekinie Damian Irzyk i pierwszy sekretarz Karol Bronicki.

Od ponad roku rozwija się współpraca pomiędzy Wydawnictwem Adam Marszałek a Encyclopedia of China Publishing House. Jej efektem jest wydanie pięciu książek z serii History of Chinese Civilization. Kolejne pięć tytułów tej serii znajduje się obecnie na różnych etapach procesu wydawniczego. Zarówno ich zawartość, jak i szata edytorska wzbudzają uznanie wśród polskich czytelników oraz chińskich partnerów. W czasie pobytu w Pekinie prezes Encyclopedia of China Publishing House Liu Guohui oraz dr Adam Marszałek podpisali kolejną umowę przewidującą wydanie w Polsce jeszcze dziesięciu książek z tej serii.Pekińskie wydawnictwo jest zainteresowane również edycją książki Zuzanny Kawy pt. „Ania Wood i zagadka prezentu urodzinowego”, która jest czwartą częścią słynnej serii o przygodach młodej detektyw Ani Wood.

Dodano: 2017-09-20

 


 

Dodano:2016-03-21


 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI UZBEKISTANU

Z okazji 23. rocznicy przyjęcia Konstytucji Republiki Uzbekistanu, a także pożegnania chargé d’affaires Republiki Uzbekistanu w Polsce Ikroma Nazarova w ambasadzie tego kraju w Warszawie odbył się uroczysty bankiet. Toast na cześć ambasadora Nazarova i jego małżonki Zamiry wygłosił były minister spraw zagranicznych RP i ambasador Andrzej Załucki. Zasługi dyplomaty dla umacniania stosunków gospodarczych podkreślali dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Dwustronnej Ministerstwa Gospodarki RP Elżbieta Bodio oraz prezes Multibud Investment Wojciech Ciurzyński. Dokonania w obszarze nauki przybliżyli dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UW prof. Stanisław Sulowski oraz najwybitniejszy znawca tematyki Azji Centralnej prof. Tadeusz Bodio. Prezes Adam Marszałek wręczył Panu Ambasadorowi dyplom honorowy Wydawnictwa Adam Marszałek.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wiceminister spraw zagranicznych Konrad Pawlik, wicedyrektor Departamentu Wschodniego MSZ Zdzisław Raczyński, kierownik Referatu ds. Azji Środkowej Departamentu Wschodniego MSZ Paweł Cieplak oraz nowo powołany ambasador Polski w Uzbekistanie Piotr Iwaszkiewicz.

Dodano: 2015-12-12

 


 

AMBASADOR HASANOV W TORUNIU

Z kurtuazyjną wizytą przebywał w Toruniu Hasan Hasanov – ambasador Republiki Azerbejdżanu w Polsce. W Urzędzie Miasta spotkał się z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim, prezesem Towarzystwa Azji i Pacyfiku dr. Adamem Marszałkiem, dyrektorem Wydziału Promocji Ewą Banaszczuk-Kisiel, dyrektorem Wydziału Kultury Zbigniewem Derkowskim oraz dyrektorem Centrum Wsparcia Biznesu Krzysztofem Komanem.
Ambasador Hasan Hasanov, któremu towarzyszył III sekretarz Samir Rzayev, zaproponował prezydentowi Michałowi Zaleskiemu zorganizowanie w Toruniu występów zespołów muzycznych oraz wystawy prezentującej sztukę Azerbejdżanu.
Ambasador podziękował prezesowi Adamowi Marszałkowi za wielki wkład Wydawnictwa Adam Marszałek w nawiązywanie współpracy pomiędzy Polską a Azerbejdżanem.

Dodano: 2015-11-27

 


 

GOSPODARCZY MEDAL DLA PREZESA

W jednym z ostatnich dni swego urzędowania Wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki Janusz Piechociński w obecności dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Dwustronnej Ministerstwa Gospodarki Elżbiety Bodio wręczył prezesowi Adamowi Marszałkowi medal „Za Zasługi dla Rozwoju Gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej”. Gratulując wyróżnienia premier Piechociński podkreślił, że sukcesy osiągane przez Marszałek Publishing Group są zasługą jego twórcy i szefa, który poprzez konsekwencje i podejmowanie odważnych decyzji zdobył zaufanie zagranicznych partnerów. Uczestnicząca w spotkaniu dyrektor Elżbieta Bodio wskazała na skuteczne nawiązywanie kontaktów przez Prezesa z krajami Azji Centralnej, takimi jak: Azerbejdżan, Kirgistan, Kazachstan oraz Uzbekistan.

Dodano: 2015-11-13

 


 

AMBASADOR XU JIAN PROMUJE CHIŃSKIE ZNAKI

W ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie 17 września 2015 roku odbyła się uroczysta promocja książki zatytułowanej Poznać Chiny. O pochodzeniu stu chińskich znaków. Gospodarzami spotkania byli JE ambasador Xu Jian oraz prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek. Wzięło w nim udział ponad 150 gości ze świata kultury, nauki, polityki i biznesu. Witając gości, JE Xu Jian podkreślił ogromne osiągnięcia i zasługi Wydawnictwa Adam Marszałek w popularyzowaniu chińskiej kultury i nauki. W podobnym duchu wypowiedzieli się poseł na Sejm RP dr Zbigniew Girzyński oraz były ambasador Polski w Chinach Krzysztof Szumski.

Dodano: 2015-10-24


III MIĘDZYNARODOWY KONGRES AZJATYCKI

Bardzo sprawnie przebiegają przygotowania do III Międzynarodowego Kongresu Azjatyckiego, który odbędzie się w dniach 18–20 maja 2016 roku. Jego najważniejszą częścią będzie konferencja naukowa. Tradycyjnie już jej inauguracja odbędzie się w Sali Wielkiej Dworu Artusa.

Organizatorzy przygotują także wiele imprez towarzyszących, takich jak: projekcja filmów azjatyckich, pokaz wypieku toruńskiego piernika, prezentacja kuchni narodowych, udział w Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich „Probaltica”, nocne zwiedzanie Torunia z pochodniami oraz występy artystyczne. Lista ta będzie z biegiem czasu wzbogacana.

Od 23 października 2015 roku rozpoczęliśmy rejestrację uczestników. Informacje o Kongresie można znaleźć na stronie internetowej: www.kongresazja.pl

Dodano: 2015-10-24


ŚWIĘTO NARODOWE CHIN

W dniu 29 września 2015 r. JE Ambasador Xu Jian wydał z okazji 66. rocznicy istnienia Chińskiej Republiki Ludowej uroczysty bankiet. W swym wystąpieniu podkreślił dobry stan stosunków polsko-chińskich. Wśród gości byli m.in.: dyrektor Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego Jan Malicki, JE Ambasador Kazachstanu w Polsce Yerik Utembayev, prezes Marszałek Publishing Group Adam Marszałek oraz wybitny dyplomata Jan Wojciech Piekarski.

Dodano: 2015-10-24


UMOWA Z UNIWERSYTETEM AL-FARABI

 

Pod koniec sierpnia przebywający w Kazachstanie prezes Marszałek Publishing Group dr Adam Marszałek podpisał z rektorem Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu Al-Farabi Galymem Mutanovem umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Al-Farabi i Wydawnictwem Adam Marszałek. Przewiduje ona wprowadzenie w życie nowych form współpracy m.in.: wzajemne konsultacje, a także publikacje artykułów, raportów i innych materiałów naukowych, organizację stażu dla studentów Kazachskiego Narodowego Uniwersytetu oraz wspólne działania badawcze.
Przy podpisaniu umowy obecni byli m.in.: ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Republiki Kazachstanu w Polsce Yerik Utembayev, senator RP Piotr Benedykt Zientarski, prof. Marek Chmaj oraz I zastępca rektora prof. Burkitbayev Mukhambetkali.


AMBASADOR CHIN J.E. XU JIAN NA KONGRESIE

W Ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Publishing Group dr Adama Marszałka z Jego Ekscelencją Xu Jianem, Ambasadorem Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. W trakcie spotkania Prezes wręczył Panu Ambasadorowi oficjalne zaproszenie na Kongres. Pan Ambasador z radością przyjął zaproszenie i zapewnił, że tak jak w poprzednim roku osobiście pojawi się na otwarciu Kongresu w Toruniu. Podczas spotkania omówiono także wyniki wizyt delegacji China Renmin University Press i Anhui Publishing Group w Polsce. Pan Ambasador pogratulował podpisania przez Wydawnictwo Adam Marszałek umów z chińskimi partnerami i zapewnił o swym poparciu dla wszystkich działań podejmowanych w tym obszarze przez firmy skupione w Marszałek Publishing Group.


 

USMIECHNIĘTY AMBASADOR NGUYỄN HOẰNG

Poniedziałek, 1 lipca 2013 @ 09:54 redakcja
Bardzo aktywną działalność prowadzi w Polsce Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu. Bywa nie tylko na przyjęciach dyplomatycznych, ale także z dużym zaangażowaniem wspiera działających w Polsce artystów i uczonych.
Z zainteresowaniem słuchał relacji dr. Marcelego Burdelskiego, który opowiadał o świetnej organizacji i wysokim poziomie naukowym toruńskiej Międzynarodowej Konferencji Azjatyckiej, której głównym organizatorem jest od siedmiu lat Towarzystwo Azji i Pacyfiku, wspierane przez Centrum Badań Wschodnich powołane do życia przez Wydawnictwo Adam Marszałek.


JUBILEUSZ PANA LAMA

Piątek, 21 czerwca 2013 @ 10:15 redakcja
W Domu Literatury, siedzibie Związku Literatów Polskich, odbyła się impreza jubileuszowa wietnamskiego poety Lama Quang My. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób związanych ze środowiskiem literackim zarówno polskim, jak i wietnamskim.
Imprezę poprowadził Prezes Związku Literatów Polskich Marek Wawrzkiewicz, a pierwszym mówcą był Jego Ekscelencja Nguyễn Hoằng, Ambasador Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Polsce.

Wśród zaproszonych byli między innymi znany pisarz i poeta Ryszard Ulicki i wójt gminy Krasne Paweł Kołakowski. Wydawnictwo reprezentowała redaktor Karolina Skonieczka.


TOAST Z AMBASADOREM PAKISTANU

Czwartek, 20 czerwca 2013 @ 09:11 redakcja
Przyjęcia dyplomatyczne organizowane przez Ambasadorów różnych państw z okazji świąt narodowych są zawsze dobrą okazją do spotkań przyjaciół. Szczególnie bliskie więzy łączą Wydawnictwo Adam Marszałek z JE Muradem Ali, Ambasadorem Pakistanu w Polsce. Ten znakomity dyplomata od wielu lat uczestniczy w Międzynarodowej Azjatyckiej Konferencji Naukowej organizowanej przez Towarzystwo Azji i Pacyfiku, Wydawnictwo Adam Marszałek oraz Centrum Badań Wschodnich, wygłaszając referaty, które cieszą się wielkim zainteresowaniem uczonych.


 

SPOTKANIE W AMBASADZIE

Środa, 19 czerwca 2013 @ 13:22 redakcja
W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie Prezesa Marszałek Holding, dr. Adama Marszałka, z Radcą Kulturalnym Ambasady ChRL w Polsce, Panią Wu Guang. W trakcie spotkania został omówiony kolejny wspólny projekt wydawniczy, którego inicjatorem była Ambasada, a którego przedmiotem będzie opublikowanie w Polsce książki promującej chińską sztukę współczesną. W spotkaniu uczestniczyli także sekretarze: Pani Li Yinan i Pan Cheng Jie, a także asystentka Prezesa do spraw międzynarodowych, Karolina Skonieczka.


FILIPIŃSKIE ŚWIĘTO

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 14:44 redakcja
Z okazji 115. rocznicy uzyskania niepodległości przez Republikę Filipin JE Patricia Ann V. Paez, Ambasador Filipin w Polsce, wydała w warszawskiej restauracji Belvedere uroczysty bankiet, w którym wzięło udział kilkuset gości, a wśród nich przedstawiciele świata kultury, nauki, polityki oraz dyplomaci zaprzyjaźnionych państw. Pani Ambasador wyróżniła Prezesa Marszałek Holding dr. Adama Marszałka, witając go imiennie i podkreślając bardzo dobre perspektywy współpracy. Rozmowie Prezesa z Panią Ambasador przysłuchiwali się Patryk Wawrzyński oraz redaktor Karolina Skonieczka.


SPOTKANIE DWÓCH MARSZAŁKÓW

Czwartek, 13 czerwca 2013 @ 11:56 redakcja
Na zaproszenie Wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Wenderlicha krótką wizytę na Wiejskiej złożył Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek. Panowie Marszałkowie rozmawiali na temat kontaktów polsko-azjatyckich. Marszałek Wenderlich podkreślił duże zaangażowanie toruńskiej oficyny w rozwijanie kontaktów z państwami azjatyckimi, popularyzowanie ich kultury oraz osiągnięć ekonomicznych.


 

AZERBEJDŻAN ŚWIĘTUJE W HILTONIE

Poniedziałek, 3 czerwca 2013 @ 11:16 redakcja
Od kilku lat coraz bardziej zacieśnia się współpraca Wydawnictwa Adam Marszałek z uczelniami Azerbejdżanu oraz przedstawicielstwem tego kraju w Polsce. Przejawem dobrych relacji jest publikowanie prac uczonych i pisarzy azerbejdżańskich w Polsce oraz polskich autorów piszących o tym państwie, a także wzajemne odwiedziny.

W salach recepcyjnych warszawskiego hotelu Hilton Jego Ekscelencja Hasan A. Hasanow, Ambasador Azerbejdżanu w Polsce, wydał bankiet z okazji święta narodowego tego kraju. Biorący w nim udział Prezes Adam Marszałek obdarował Ambasadora najnowszymi publikacjami dotyczącymi Azerbejdżanu.
W bankiecie uczestniczyli m.in. wybitni dziennikarze Stanisław Błaszczyk oraz Jacek Potocki, z którymi ciekawe dyskusje toczyły dr Agnieszka Bryc i redaktor Karolina Skonieczka.


OTWARCIE VII KONFERENCJI

Poniedziałek, 20 maja 2013 @ 15:13 redakcja
Kierownik naukowy konferencji Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy dr hab. Joanna Marszałek-Kawa – podczas otwarcia obrad – zauważyła, że liczba uczestników, a w związku z tym również liczba zgłoszonych referatów, wzrosła dwukrotnie w porównaniu z poprzednim rokiem. Cieszy również fakt, że rokrocznie zwiększa się liczba zagranicznych gości.

Jeden z patronów konferencji Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki podkreślił z zadowoleniem, że działalność Towarzystwa Azji i Pacyfiku oraz Centrum Badań Wschodnich w znakomity sposób popularyzuje region, i obiecał wsparcie dla idei przekształcenia konferencji azjatyckich w Międzynarodowy Kongres Azjatycki.

Jako pierwszy z dyplomatów uczestniczących w konferencji wystąpił Jego Ekscelencja Xu Jian, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Wystąpienie zatytułowane Sharing the Chinese Dream with the World spotkało się z dużym zainteresowaniem prawie 300 uczestniczących w obradach plenarnych uczonych z kraju i zagranicy.

GALERIA ZDJĘĆ


PANI AMBASADOR NA BANKIECIE

Piątek, 17 maja 2013 @ 11:23 redakcja
JE Patricia Ann V. Paez, Ambasador Filipin w Polsce, spełniła pierwszy toast na bankiecie kończącym pierwszy pracowity dzień VII Międzynarodowej Konferencji Naukowej zatytułowanej Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy. Refleksje nad gospodarką, polityką, bezpieczeństwem, kulturą i edukacją współczesnej Azji. Pani Ambasador pogratulowała organizatorom konferencji wielkiego rozmachu przedsięwzięcia oraz wysokiego poziomu naukowego prezentowanych referatów. W jej przekonaniu sukces wynika z wielkiego zaangażowania kierownika naukowego prof. Joanny Marszałek-Kawy. JE Patricia Ann V. Paez zadeklarowała swój udział w VIII konferencji azjatyckiej. Obiecała również zaprosić na przyszłoroczną konferencję filipińskich tancerzy, których występy umilą czas uczestnikom bankietu.


 

KONFERENCJA W BAKU

Poniedziałek, 13 maja 2013 @ 13:10 redakcja
Na Bakijskim Uniwersytecie Słowiańskim odbyła się konferencja naukowa poświęcona problemom rozwoju współczesnego Azerbejdżanu. Uczestniczyła w niej delegacja Wydawnictwa Adam Marszałek, w skład której weszli: dr hab. Joanna Marszałek-Kawa, dr Adam Marszałek, prof. Andrzej Radzimiński oraz Zuzanna Kawa. Za stołem prezydialnym zasiedli: prof. Kamal Abdulla,  JM Rektor Bakijskiego Uniwersytetu Słowiańskiego, prof. Y.M. Mahmudov, Prezes Azerbejdżańskiej Akademii Nauk oraz dr Adam Marszałek.
W trakcie konferencji wygłoszono ponad 100 referatów, których autorzy pochodzili z trzydziestu krajów. Prezes Joanna Marszałek-Kawa mówiła o zmieniającej się roli parlamentów w państwach postkomunistycznych, dr Adam Marszałek omówił polsko-azerbejdżańską współpracę wydawniczą, a prof. Andrzej Radzimiński scharakteryzował funkcjonowanie szkolnictwa wyższego w Polsce.


UMOWY W KIRGISTANIE

Piątek, 26 kwietnia 2013 @ 15:29 redakcja
Przebywające w połowie kwietnia z wizytą w Kirgistanie Prezes Wydawnictwa Adam Marszałek dr hab. Joanna Marszałek-Kawa oraz Dyrektor Generalna Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej dr h.c. Dorota Ottmann podpisały umowy o współpracy między Kirgisko-Rosyjskim Uniwersytetem Słowiańskim a Wydawnictwem Adam Marszałek i Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. W uroczystości sygnowania dokumentów uczestniczyli senatorowie uczelni, Radca Ambasady Polskiej w Astanie Mieczysław Łapanowski, Konsul Honorowy RP w Biszkeku Alexander Zlatkin i Prezes Stowarzyszenia Polaków w Kirgistanie Zenona Ślązak-Biegalijew.

Gratulacje z okazji podpisania umów składa sygnatariuszom Prezes Stowarzyszenia Polaków w Kirgistanie Zenona Ślązak-Biegalijew.
Po zakończeniu ceremonii Rektor Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego Vladimir I. Nifadiev w asyście prorektorów obdarował Joannę Marszałek-Kawę i Dorotę Ottmann kirgiskimi specjałami.


Z AMBASADOREM NA FORUM

Wtorek, 23 kwietnia 2013 @ 15:06 redakcja
W dniu 22 kwietnia 2013 roku odbyło się w Gdańsku I Forum Regionalne Polska-Chiny – spotkania władz i przedstawicieli regionów i miast Polski i Chin. W ramach Forum zaprezentowano najlepsze przykłady współpracy polsko-chińskiej, wśród których wyróżniono osiągnięcia Wydawnictwa Adam Marszałek i jego chińskich partnerów: Wydawnictwa Uniwersytetu Ludowego w Pekinie, koncernu wydawniczego Anhui Publishing Group oraz Związku Pisarzy Chińskich. W kuluarach Prezes Marszałek Holding dr Adam Marszałek, w towarzystwie Karoliny Skonieczki, dyrektor biura Time Marszałek Group, rozmawiał o perspektywach dalszej współpracy z Ambasadorem RP w Pekinie, Jego Ekscelencją Tadeuszem Chomickim.
fot. Henryk Pietkiewicz


TYTUŁ DOCTORA HONORIS CAUSA DLA PREZESA

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 @ 15:37 redakcja
W dniu 10 kwietnia Prezes dr Adam Marszałek uzyskał zaszczytny tytuł Doctora honoris causa Kirgisko-Rosyjskiego Uniwersytetu Słowiańskiego w Biszkeku. Uczelnia ta jest uznawana za najlepszą nie tylko w Kirgistanie, ale w całej Azji Centralnej. Rektor Vladimir I. Nifadiev, wręczając w obecności członków Senatu to wielkie wyróżnienie,   podkreślił ogromny wkład Prezesa w rozwój nauki oraz jej upowszechnianie nie tylko na terenie Polski i Europy, ale też Azji.

W uroczystości uczestniczył Radca Ambasady Polskiej w Astanie Mieczysław Łapanowski, który gratulując Prezesowi Adamowi Marszałkowi otrzymania zaszczytnego tytułu, stwierdził, że to wielkie osiągnięcie i nieszybko ktokolwiek inny będzie w stanie zasłużyć na taką nobilitację.

Po zakończeniu uroczystości część uczestników spotkania zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Puszkina, stojącym przed budynkiem uniwersytetu w Biszkeku.


KAROLINA Z AMBASADORAMI

Czwartek, 28 marca 2013 @ 13:08 redakcja
W słynnej warszawskiej kawiarni „Na Rozdrożu” reprezentująca Wydawnictwo redaktor Karolina Skonieczka rozmawiała o serii wydawniczej Biblioteka Azji i Pacyfiku z wybitnym uczonym, byłym Ambasadorem Polski w Chinach, Profesorem Janem Rowińskim oraz pracującym wcześniej w Chinach w charakterze radcy, a obecnie Ambasadorem Polski w Australii Pawłem Milewskim.
W trakcie prowadzonych rozmów Ambasador Milewski starał się namówić Prezesa Adama Marszałka do poświęcenia większej uwagi problematyce Polonii australijskiej, a także historii i współczesności tego kraju.


Z AMBASADOREM O KONFERENCJI

Piątek, 1 marca 2013 @ 10:32 redakcja
Chargé d’Affaires Uzbekistanu w Polsce Ikrom Nazarov rozmawiał z dr. Adamem Marszałkiem na temat VII Międzynarodowej Konferencji Azjatyckiej zatytułowanej Azja w XXI wieku: wyzwania, dylematy, perspektywy. Refleksje nad gospodarką, polityką, bezpieczeństwem, kulturą i edukacją współczesnej Azji. Szczególne zainteresowanie Ambasadora wzbudziły referaty poświęcone Azji Centralnej, a przede wszystkim Uzbekistanowi.


REDAKTORZY Z KAZACHSTANU

Poniedziałek, 18 lutego 2013 @ 14:26 redakcja
Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedziła niedawno grupa studentów dziennikarstwa z Państwowego Uniwersytetu al-Farabi w Ałmatach (Kazachstan). W trakcie spotkania z Prezesem Marszałek Holding, dr. Adamem Marszałkiem, studenci poznali pracę Wydawnictwa, a także obejrzeli polsko-, anglo- i rosyjskojęzyczne czasopisma naukowe oraz książki, w których poruszana jest problematyka ich rodzinnego kraju. Prezes odpowiadał na pytania związane z nakładem, produkcją książek oraz popularnością czytelnictwa w Polsce. Duże zainteresowanie wzbudziła też propozycja publikacji wrażeń z Polski na łamach „Echa Świdwina”. Studentom towarzyszyły Profesor Gulmina Sultanbaeva z Ałmatów i Profesor Iwona Massaka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.


ZACZYNAMY WSPÓŁPRACĘ Z SYCZUANEM

Wtorek, 29 stycznia 2013 @ 12:31 redakcja
W ostatnim czasie odbyło się krótkie spotkanie zapoznawcze dr. Adama Marszałka z dyrektor Departamentu Handlu Prowincji Syczuan Li Hui, której towarzyszyła Huang Xiaoling, szefowa Wydziału Międzynarodowej Współpracy Ekonomicznej. W trakcie spotkania potwierdzono chęć nawiązania bliższej współpracy. Dyrektor Li Hui zaprosiła delegację Wydawnictwa do udziału we wrześniowych targach organizowanych przez władze prowincji Syczuan.


 

ODWIEDZINY AMBASADORA

Poniedziałek, 7 stycznia 2013 @ 11:55 redakcja
Z krótką wizytą bawił w Wydawnictwie dr hab. Sergiusz Mikulicz. Ten wybitny dyplomata pracował w Centrali MSZ i na placówkach zagranicznych. Był m.in. Ambasadorem Polski w Kambodży. Z Prezesem Adamem Marszałkiem omawiał plany wydawnicze dotyczące współpracy z państwami azjatyckimi.


ZMIANY PREZESÓW

Czwartek, 3 stycznia 2013 @ 12:17 redakcja
Od początku 2013 roku powiększył się skład Marszałek Holding. Do tworzących go firm: Wydawnictwo Adam Marszałek, Dom Wydawniczy DUET, Wydawnictwo Naukowe GRADO, Europejskie Centrum Edukacyjne, Firma Wydawniczo-Handlowa MADO s.c. dołączył Time Marszałek Group. Na czele powiększonego Holdingu stanął dr Adam Marszałek, który ustąpił ze stanowiska Prezesa Wydawnictwa Adam Marszałek.
Na stanowisku tym zastąpiła go dotychczasowa Wiceprezes – dr hab. Joanna Marszałek-Kawa.


SPOTKANIE W REZYDENCJI JE AMBASADORA CHRL

Piątek, 21 grudnia 2012 @ 15:18 redakcja
W dniu 17.12.2012 roku Jego Ekscelencja Xu Jian gościł w swojej rezydencji Prezesa dr. Adama Marszałka.
W trakcie spotkania omówiono działania podejmowane przez Wydawnictwo Adam Marszałek i Time Marszałek Group w zakresie publikacji książek chińskich w Polsce i polskich w Chinach.
Pan Ambasador wysoko ocenił dotychczasowe dokonania toruńskiej oficyny, uznając ją za najważniejsze wydawnictwo promujące kulturę, osiągnięcia naukowe i gospodarcze Chińskiej Republiki Ludowej.

Po części oficjalnej Pan Ambasador podjął Prezesa Adama Marszałka oraz towarzyszących mu Prezesa Związku Literatów Polskich Marka Wawrzkiewicza i Dyrektor Biura Time Marszałek Group Karolinę Skonieczkę uroczystym obiadem, w którym uczestniczyli również II Sekretarz Ambasady Cheng Jie i Asystent Pana Ambasadora Li Ben.


WIZYTA PANA AMBASADORA XU JIANA

W dniu 25 października 2012 roku Wydawnictwo Adam Marszałek odwiedził Ambasador ChRL JE Xu Jian. W spotkaniu, oprócz Prezesa dr. Adama Marszałka – wydawcy rocznika „Azja–Pacyfik” i Pana Ambasadora, wzięły również udział radca ds. kultury Wu Guang oraz dyrektor Iwona Nadolska-Bartosiak.


PROMOCJA PODRĘCZNIKA DO NAUKI JĘZYKA CHIŃSKIEGO

Wieczorem 25 października 2012 roku w Collegium Maximum UMK odbyła się promocja dwutomowego podręcznika do nauki języka chińskiego pt. Panorama chińskiej kultury. Publikacja została wydana przez Wydawnictwo Adam Marszałek we współpracy z Ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie.

Gościem honorowym uroczystości był Jego Ekscelencja Xu Jian, Ambasador ChRL w Polsce, wraz z delegacją.


KOLACJA W REZYDENCJI

Wydawca rocznika „Azja–Pacyfik” Prezes dr Adam Marszałek wydał uroczystą kolację na cześć JE Xu Jiana, któremu towarzyszyli radca ds. kultury Wu Guang oraz II sekretarz Ambasady Li Ben.

W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor Centrum Badań Wschodnich Joanna Marszałek-Kawa, konsul honorowy Litwy Jerzy Bańkowski, prezes Mirosława Gajek, gospodyni spotkania Halina Marszałek, komendant miejski Policji w Toruniu Antoni Stramek z Małżonką, były rektor UMK prof. Andrzej Radzimiński, pełnomocnik Zarządu Województwa Grzegorz Borek, asystentka Prezesa Karolina Skonieczka oraz kierownik Centrum Kultury Chińskiej Maciej Szatkowski.

Redakcja: azjapacyfik@swps.edu.pl. Wykonanie strony: Stanisław Meyer, stan.meyer@uj.edu.pl.